Ламельний освітлювач

Опис

Ламельний відстійник (освітлювач) – це відкритий прямокутний резервуар, призначений для осадження зважених речовин, корпус виконаний з поліпропілену в решітці з вуглецевої або нержавіючої сталі. Освітлювачі, мають різний конструктив, які залежать від типів освітлювачів.

Галузь застосування

Ламельні відстійники застосовуються на:

 • очисних спорудах підприємств металургійної, харчової, хімічної та інших галузей промисловості;
 • станціях очистки питної води.

На даний момент освітлювачі використовують на різних установках з водопідготовки.

Використовують два типи:

 • ті які розроблені для процесів коагуляції;
 • і ті, які виконують вапнування і вапнування з додатковою коагуляцией.

У системах освітлювачів даних 2-ух типів відсутні принципові відмінності, але швидкості переміщення води в різних зонах освітлювача різні. Це пов’язано з особливостями виникають в освітлювачах шламу: при коагуляції він більше легкий, в наслідок цього швидкості підйомного переміщення води зобов’язані бути більше невисокими, ніж при вапнуванні, наприклад як швидкість висхідного переміщення води в освітлювачі повинна перевищувати швидкість осадження частинок щоб уникнути виносу їх потоком води з освітлювача.

Для вапнування ламельні освітлювачі так само можуть бути використані для проведення коагуліціі сірчанокислим алюмінієм.

Принцип роботи

В освітлювачі змішуються вода і реагенти, утворюється шлам і відділення його від води, тобто освітлення. З освітлювача вода надходить в бак коагульованої води (БКВ), а віддалений осад – в бак шламових вод, звідки перекачується на шламоотвал або ж на установку зневоднення шламу. З БКВ насоси подають воду на освітлювальні (механічні) фільтри, де вона безповоротно вивільняється від тих маленьких чисел зважених препаратів (5 – 10 мг / дм3), які надійшли з освітлювача в коагульованої воду. З механічних фільтрів затримана суспензія видаляється при ще однієї промиванні оборотним потоком води. Промивні води збираються бак і рівномірно протягом доби перекачуються насосом в освітлювач. Промивати вода, перед тим як вступити в відстійник може бути оброблена реагентом, це досить ефективно скоротить час освітлення, і дасть більш кращий результат очищеної води. Ця подія крім економії води, тепла та реагентів дозволяє при маломутних початкових водах інтенсифікувати пластівців внаслідок відповідного впливу суспензії, що міститься в зворотних промивних водах. Що-б інтенсифікувати весь процес освітлення – можна скористатися осад, який утворився в відстійнику.

Існують рецікулятори осаду, вони підвищують ефективність осаджені опадів в ємностях для оставіванія. Виготовляються за індивідуальними особливостями резервуарів з корозійностійких матеріалів.

Освітлювач вважається установкою, в якому в одне і теж час проходять хімічнскіе реакції, пов’язані з введенням реагентів, а ще фізіологічні процеси формування виникли опадів (шламу) в розмірі води освітлювача і фільтрування оброблюваної води крізь їх шар. Контактна середовище в освітлювачі, іменована шламових фільтром, складається з раніше виникли частинок шламу, що опинилися в підвішеному стані за рахунок впливу висхідного струменя води. Минулий крізь шламовий фільтр вода очищається від грубодисперсних частинок, що містяться в початковій воді і сформованих в результаті хімічних реакцій в освітлювачі.

Види контролю при використанні ламельним відстійників:

 • технологічний
 • хімічний

Ламельний освітлювач Pulsator, розроблений більше 50 років тому, і до цих пір залишається найбільш часто застосовуються при обробці природних вод.

Переваги

 • простота конструкції
 • Адаптованість до резервуарів будь-якої форми
 • швидкість запуску
 • висока надійність
 • Низькі експлуатаційні витрати

Ламельний відстійник Pulsator завдяки своїм перевагам працюють в даний час в складі водопровідних станцій, що постачають питною водою приблизно півмільярда споживачів в населених пунктах різних масштабів, в тому числі і близько 50 столичних міст, а так само безліч промислових центрів щогодини по всьому світу в відстійниках цього типу обробляється в цілому від 3 до 4 млн м3 води.

Ламельні освітлювачі різних конструкцій, фахівці нашої компанії SK GROUPS, виконають в зазначені терміни і за найновішим технологіям. В кінці – ви отримаєте економічну і екологічну вигоду для ваших підприємств.

Чому варто обрати нас?

Ми надамо вам весь комплекс послуг. Завдяки широкому колу партнерів ми в змозі забезпечити наших замовників всім необхідним для установки, експлуатації та обслуговування установок з водопідготовки.

Цілодобовий сервіс

Здійснюємо сервісне обслуговування та підтримку протягом всього терміну експлуатації системи 24 години 7 днів на тиждень.

Тільки індивідуальний підхід

Допоможемо підприємствам і приватним замовникам встановити водоочистку будь-якої складності. У нас індивідуальний підхід до кожного клієнта!

Працюємо по всій Україні

Ми здійснюємо повний спектр послуг даного напрямку по всій Україні.

Догори